Історія закладу

    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image

    Історія закладу

    Основні етапи становлення та розвитку ШНВК: ЗОШ № 6 - ДНЗ

         Загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів № 6 імені Героя М.О. Колодко була заснована  в пригороді міста Шостки. За розпорядженням духовного начальства в селі Локотки 1 грудня 1860 року була відкрита церковна школа для навчання селянських дітей читанню й письму.

         Спочатку це була дерев’яна земська сільська початкова школа, в якій викладання велось російською мовою.

    У 1911 році почалось будівництво нової початкової школи з цегли і закінчилося напередодні  першої світової війни у 1914 році.

    З 1918 року у школі велось викладання українською мовою.

    З 1935 року вона стала середньою, так як для цього з’явилась можливість – під школу забрали приміщення клубу, переобладнавши його під навчальні класи.

    До початку Великої Вітчизняної війни середня школа № 6 зробила 4 випуски, в яких були два майбутні Герої Радянського Союзу:  Колодко Микола Олексійович, іменем якого названа  школа, та Лях Микола Галактіонович.

    Перший випуск –1938 рік.

    Другий  випуск – 1939 рік.

    Третій випуск –    1940 рік.

    Четвертий випуск – 1941 рік.

    Із першого випуску (1938 р.) ,  де було 23 випускники, живими залишилось три. Всі інші загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

    Старший лейтенант Колодко Микола Олексійович 28 червня 1944 року, виконуючи наказ  командування, зі своєю ротою захопив плацдарм на правому березі річки Березини,   що в Білорусії. Рота штурмом взяла село Шатково. Від роти залишилось 12 солдатів, але ворог не пройшов. Вони загинули Героями, забезпечивши переправу полку.

    За цей подвиг старшому лейтенанту Колодко М.О. присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.

    Постановою Ради міністрів УРСР № 5 від 10 січня 1966 року загальноосвітній школі № 6 присвоєно ім’я Героя Радянського Союзу Колодко М.О.

    Слід відзначити високий рівень спортивної підготовки учнів школи, про що свідчать їх неодноразові перемоги на міських, обласних та Всеукраїнських спортивних змаганнях. Спортивна команда вчителів вже п’ятий рік поспіль стає переможцем на міських змаганнях серед вчительських команд міста.

    Волейбольна команда учнів-старшокласників вже десятий рік стає переможцем міських змагань та призером обласних.

    Після війни в школі працювало багато вчителів – фронтовиків, що мало великий позитивний вплив на якість патріотично-виховної роботи в школі.

    Педколектив складався з  досвідчених вчителів. Наприклад, Волкогон Анастасія Василівна, вчителька російської мови, яка була нагороджена орденом Леніна. Під  час війни на фронт пішли її чоловік та три сини. Всі загинули.

    В школі і сьогодні проводиться велика патріотично-виховна робота.

         

    Шкільний музей імені Героя Радянського Союзу М.О. Колодка був урочисто відкритий до 40-річниці з Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні – 9 травня 1985 року.

    У створенні музею приймали участь директор школи Стариков М.І., колишній директор Марусік М.М. Відкриттю передували довгі роки зібрання історичного матеріалу, в чому допомагали вчителі школи, учні , батьки, односельці. Оформленню музею сприяв завод “Імпульс”.

    В приміщенні нової школи музей працює з 1991 року. Його матеріали  розповідають про бойовий шлях Героїв Радянського Союзу М.О.Колодка та М.Г.Ляха – випускників школи, жителів мікрорайону, вчителів – ветеранів війни, історичні відомості про війну.

    За довоєнний та післявоєнний період в школі змінилось 8 директорів:

    1929-1932 р.р. – Ядута К.І.

    1932-1933 р.р. – Ковбаса Тит Васильович

    1933-1941 рр. - ?

    1946 –1952 р.р. – Румненко Семен Костянтинович

    1944- 1946 р.р. – Нагибіна Ніна Олександрівна

    1952-1955 р.р. – Нежинцева Уляна Григорівна

    1955- 1969 р.р. – Ковтун Павло Олексійович

    1969 –1971 р.р. – Деменко Павло Андрійович

    1971-1980 р.р. – Воробєй Микола Миколайович

    1980-1985 р.р. – Марусік Микола Миколайович

    1985 р. – 2015 р.  – Стариков Михайло Іванович

    2015 р. - 2019 р. – Андрущенко Надія Миколаївна

    2019 р.   і донині - в.о. директора Плацинда Оксана Леонідівна

               

    У травні 1989 року, завдяки клопотанню дирекції школи, батьків,  розпочалось будівництво нової типової школи на 834 місця. Старі приміщення школи, а їх було аж шість, стали аварійними.

    27 грудня 1990 року директором школи Стариковим М.І. був підписаний акт прийому школи. Заклад був освячений.

    У січні 1991 року учні сіли за парти нової трьохповерхової школи. Ця подія стала великим святом для вчителів, учнів та їх батьків, а також мешканців Локотського мікрорайону.

    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image

    КОРИСНІПОСИЛАННЯ

    ЗНАЙТИНАС

    © 2024 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"