День Європи в Україні – символ спільних цінностей і інтересів

  Щорічно кожної третьої суботи травня, починаючи з 2003 року, в Україні святкується День Європи.

  Днем народження Європейського Союзу вважається 9 травня. Саме в цей день 70 років тому міністр закордонних справ Франції Робер Шуман представив усьому світові своє бачення майбутнього єдиної Європи – ключ до миру та добробуту на континенті.

  До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість, згодом до святкування залучилися держави-кандидати на вступ до ЄС.

  Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Маючи прагнення інтегруватися в європейське співтовариство, наша країна почала відзначати це свято як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС. Адже Україна є єднальною ланкою євроазійського та європейського просторів, у чому й полягає її історична місія на континенті.

  Після Революції гідності рух у напрямі європейської інтеграції набув необхідного практичного виміру. Політичний складник відносин зі структурами ЄС посилився двосторонніми відносинами з країнами-членами ЄС (Німеччина, Франція, а також країни Центральноєвропейського та Балто-Чорноморського регіонів). Єдність країн членів ЄС щодо санкцій проти Росії та солідарна підтримка України стали важливими чинниками зміцнення цього інтеграційного об’єднання.

  У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

  КОРИСНІПОСИЛАННЯ

  ЗНАЙТИНАС

  © 2022 . Всі права захищено. Розроблено веб-студією "Sigma"